Bylinky a plody

Liečivú silu prírody poznali už naši predkovia. Šípky, ktoré predstavujú základ zloženia produktov Kirkolina, sú nabité vitamínmi do prasknutia. Okrem mnohých blahodarných účinkov detoxikujú organizmus, podporujú trávenie, prečisťujú hrubé črevo, efektívne odvodňujú prebytočnú vodu. V kombinácii s ďalšími prírodnými skvostmi tvorí Kirkolina efektívny kokteil, ktorý prináša nespočetné množstvo pozitívnych účinkov na náš organizmus.

Šípky

Krásne rozkvitnuté kríky môžete vidieť voľne v prírode v máji a júni. Plody sa zbierajú v septembri. V stredoveku sa využívali listy, kvety i plody. Dnes sa pozornosť upriamuje prevažne na plody, ktoré obsahujú ohromné množstvo vitamínu C a karoténu, vitamíny B1, B2, E, K, P, vápnik, fosfor, horčík, draslík, zinok, mangán, železo a mnohé ďalšie bonusy. Plody, ktoré sú bohaté aj na pektíny, triesloviny, organické kyseliny a silice, môžete sušiť i zavárať. Čaj zo šípok pomáha pri chrípke. Močopudné účinky nielen vyliečia problémy s mechúrom, ale dokážu telo zbaviť prebytočnej tekutiny. Vďaka vláknine pomáhajú prečisťovať a detoxikovať organizmus.

Medvedica lekárska a praslička roľná

Obe bylinky majú výrazné močopudné účinky, ktoré boli známe už pred pár storočiami. Pôsobia protizápalovo. Medvedica sa v liečiteľstve používa pri liečbe cukrovky. Prasličku využíva homeopatia aj pri problémoch s vysokým tlakom, ekzémoch či žalúdočných ťažkostiach.

Krušina jelšová (kôra), senný list, kukuričný vlas

Tieto prírodné zložky veľmi priaznivo pôsobia proti zápche a podporujú peristaltiku čriev. Odvar z krušiny či senného listu sa odporúča pri redukčnej diéte.

Brezový list

Listy sa zbierajú od apríla do júna, pri sušení uvoľňujú nádhernú arómu. Efektívne odvádzajú prebytočnú vodu z tela. Podporujú odbúravanie toxínov z organizmu, pomáhajú pri reumatizme a ako obklady uvoľňujú upchaté póry pokožky. Priaznivo pôsobia aj na zdravie a lesk vlasov.